Напередодні зимових свят два відомі бренди, що багато років послідовно вплітають традиційну українську культуру в сучасний контекст, об’єднались, щоб показати красу різдвяного столу. Результатом колаборації EmbroideredGem та ресторану SHO стала святкова колекція одягу та домашнього текстилю, а також меню вишуканих українських страв.

На створення колекції «Кролевець» дизайнерку Наталю Кириченко надихнули традиційні кролевецькі рушники, які багато століть залишаються символом Сіверщині — рідного для бренду EmbroideredGem регіону. Для цих рушників характерне поєднання білого і червоного кольорів та багата орнаментика.

На кролевецьких рушниках можна побачити ромби, прямокутники й зигзаги та хрести, восьмикутні зірки «повна рожа» та дерево роду, символічно зображене на рушниках як трійчастий свічник.

«Це неймовірно красиві вишивки з багатою історією. Напередодні казкового свята Різдва мені захотілось повернути їх у домівки сучасних українців», — каже дизайнерка Наталя Кириченко.

Кролевецькі «коди» пані Наталя перенесла на скатертини, рушники та серветки. Крім того, знакові елементи вишивки прикрашають чоловічі та жіночі сорочки.

До святково убраного столу київський ресторан SHO підготував спеціальне різдвяне меню: запечену качку, фаршированого коропа, пиріжки та кутю за старовинним рецептом та інші страви.